Hizmetlerimiz

Bireysel Beslenme Danışmanlığı

Genel olarak, beslenme ile ilgili konularda; başta bebek, küçük çocuk, kronik hastalıklara sahip olan (diyabet, hipertansiyon şeklinde) bireyler olmak üzere bütün topluma beslenme tedavisi danışmanlık ve izleme hizmetleri verilen yerlerdir.

Beslenme danışmanlığı birimi tercihen iki odadan oluşmalıdır. Bir odada; diyetisyen doğrudan danışmanlık hizmeti sunarken, öteki odada; sağlıklı beslenme mutfağı olarak düzenlenip uygulama ve öğrenim alanı şeklinde tahsis edilmelidir.

Sağlıklı yaşam merkezinde diyetisyenlerce verilen danışmanlık hizmeti tanı, sağlık durumu, tahsil düzeyi gibi fazlaca etkene bağlı olmakla beraber ilk müzakere ve kontrol olarak iki aşamada değerlendirilebilir. Bu şekilde yaklaşıldığında ilk görüşmenin 30-60 dakika içinde kontrol görüşmelerinin ise 10-30 dakika içinde sürmesi beklenir.

Sağlıklı bireyler ve hastalar için yaş, cinsiyet ve özel rejim gerektiren durumlara göre (obezite, kronik rahatsızlık, gebeler, çocuklar, yaşlılar vb.) klinik rehberlerden de yararlanarak beslenme programları hazırlanıp danışmanlık, tedavi (tahlillerle değerlendirilmesi) ve seyretme değerlendirme hizmetleri sunulur.

Antropometrik ölçümlerle başvuranların kg durumları değerlendirilir (sağlıklı bireyler de dâhil). Kliniğimizde Uzman Hekimler tarafından yönlendirilen kronik hastalığı olan bireylere bireysel danışmanlık veya öbek eğitimi yöntemleriyle sağlıklı beslenme eğitimi verilir.

Topluma sağlıklı beslenme davranışlarının kazandırılması amacıyla bilgi, tahsil ve danışmanlık hizmeti verilir. Merkezin hizmet bölgesinde yurttaşların ihtiyaç ve problemlerinin belirlenmesi için tarama ve araştırmalar yapılır.

Kalori Hesaplama Aracı
İnç
Metrik
Temel bilgi
yaş
kg
cm
Aktivite durumu
İhtiyacınız:
Günlük hedef kalori alımı:
0

İlgili gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir